Geoblog.pl    BoRa    Podróże    Norwegia kraina fiordów 2010    wyjazd

wyjazd

Polska, Poznań

W pierwszym dniu naszego wyjazdu chcemy zwiedzić Hamburg, mamy wyszukany adres kempingu w tej okolicy. Jedziemy w upale. Klima nie daje rady. Ugotowani przyjeżdżamy na wybrany w internecie kamping. Opis internetowy dawał duże nadzieje na przyjemny pobyt, Przy rzece, dobry dojazd do Hamburga cena przystępna 12 E za dzień. Przyjeżdzamy, ludzie kąpią się w rzece, będzie fajnie.

Oj, jednak nie... w pobliżu przejeżdzające po wiadukcie, co kilka minut pociągi robią tak wielki hałas, ,źe rezygnujemy z tego miejsca natychmiast.

Podaję adres ku przestrodze

Wohnmobilhafen Hamburg Süd

GPS-Position: 53.28.178 N 10.00.085 O

Finkenrieker Hauptdeich 5

Jest ok. 16 a upał nadal nie ziemski. rezygnujemy ze zwiedzania Hamburga. Marzenie mamy jedno -kąpiel -najchętniej w morzu.

Jedziemy dalej, nad morze północne. Czasu mamy już nie wiele, musimy zdążyć, bo dziś półfinał Mundialu.

Zatrzymujemy się na kempingu w Fridrichskoog. Pierwsze pytanie czy za tym wałem, który jest po drugiej stronie alfalu jest już morze- pada odpowiedź -tak.Coś jeszcze recepcjonista mówił, gazetę wyciągnął, coś pokazuje , ale nie słuchamy, lecimy nad morze, hurra będziemy się zaraz kąpać w morzu.

...oj....oj.....morza nie ma....akurat jest odpływ..auuu.

Pozostaje kąpiel w toalecie i grzeczne oglądanie meczu przy niemieckim piwku. Gadamy z recepcjonistą i dowiadujemy się, że w tym miejscu są bardzo duże przypływy i odpływy. teraz właśnie jest odpływ. Z lokalnej gazety można się dowiedzieć szczegółów. Morze będzie tu jutro ok 12. No tak, ale jutro już nas tu nie będzie.

zula - 2012-12-27 22:18
Początek podróży z ...morską przygodą !
Zaczynam czytać dopiero dzisiaj i nie rozumiem dlaczego po tylu latach ???

BoRa
BoRa - 2012-12-28 10:42
Zulo,
to moja pierwsza opisana na geoblogu podróż.
Powstawała długo i w częsciach.
Teraz mam już większą wprawę a i sposób pisania trochę zmieniłam.
Jednakże do tej podróży powracam z przyjemnością, dobrze, że ją opisałam i udokumentowałam zdjęciami.
Mam teraz do czego wracać i co wspominać.

14.05.2020 - 29.05.2020

11.11.2019 - 11.11.2019