Geoblog.pl    BoRa    Podróże    Miejsca Które Chciałabym Zwiedzić eMKaCZ - wirtualna podróż    Zhangjiajie National Forest Park

Zhangjiajie National Forest Park

Chiny
Chiny, Zhangjiajie

Dzisiaj w Travel Channel pokazywano ten park.Wpierw gondole, a potem windy umocowane na pionowej skale wywożą turystów na szczyt. Widoki zapierające odech
więcej na:

Aktualizacja wpisu 3.4.2012
Dziś Arleta w komentarzu skierowała mnie na ciekawą strone opisującą to miejsce. Okazuje się że w filmie Avatar wykorzystano na powstanie pływającej góry górę South Sky Pillar z regionu Zhangjiajie z okolicy prowincji Hunan.

Film Avatar ma wielu fanów w Chinach więc lokalni urzędnicy wpadli na pomysł medialny by zmienić nazwę góry na Alleluja Avatar. Pomysł zmiany nazwy nie znalazł wielu zwolenników . Jednak lokalni urzędnicy pragną zostawić chociaż podwójną nazwę tej góry.
Góra jest częścią Światowego Dziedzictwa UNESCO i zmiana na nazwę po sukcesie hollywoodzkiego filmu była by pierwszą taką sytuacją na świecie.

Ciekawe czy bedąc tam, na miejscu góra kojarzy się z filmem Avatar? Chyba nie, przyglądam się zdjęciom i stwierdzam, że montażyści i specjaliści od efektów bardzo ją jednak poprzerabiali.

mirka66 - 2011-03-31 07:03
Jesli chodzi o Azje to polecam Wietnam i zatoke Ha Long i Petre w Jordanii.

Arleta
Arleta - 2012-04-03 21:17
BoRa trafiłaś w samo sedno, szukam tutaj na geoblogu informacji o Chinach :) i tutaj znajduję jedno z miejsc które zajmuje jedno z pierwszych miejsc na mojej liście

to tutaj kręcili Avatara!! a przez to Chińczycy zmienili nawet nazwę jednej z gór!!

sama poczytaj:

BoRa
BoRa - 2012-04-03 22:14
Arleto, bardzo ciekawe informacje. dziękuję!

14.05.2020 - 29.05.2020

11.11.2019 - 11.11.2019