Geoblog.pl    BoRa    Podróże    2012 Austria wyjazd na narty w Aply: Kitzbuhel, Kaprun, Zell am See i lodowiec Kitzsteinhorn    Jazda w słońcu na stokach Schmittenhöhe - biel błękit i zieleń Zell am See

Jazda w słońcu na stokach Schmittenhöhe - biel błękit i zieleń Zell am See

Austria
Austria, Zell am See

Region Schmittenhöhe w słońcu.

Nie ma chyba nic piękniejszego niż szusowanie na nartach w słońcu pod błękitem, a właściwie lazurem nieba, w bezmiarze śniegowego puchu, wśród zielonych choinek a jeszcze podziwiając panoramę najwyższych szczytów Alp. Bajka to mało powiedziane. Niestety taki cudowny dzień trafił nam się tylko raz w czasie 6 dniowego pobytu.

Trochę szkoda. Pozostaje tylko podziwiać zdjęcia.

W sumie to nawet w tym szczególnym dniu pogoda tak do końca nie dopisała. Po prostu byliśmy nad chmurami, zjeżdżaliśmy w słońcu, a chmury skłębiały się w dole dolin. Ponad nimi podziwialiśmy ośnieżone szczyty trzytysięczników, a w dole pod kołderką chmur , mogliśmy sobie tylko wyobrażać, że znajduje się niewidoczne dla nas przepiękne jezioro Zeller w Zell am See.

Mirka na swoim blogu w opisach Podróży Marzeń umieściła zdjęcia z tego regionu zrobione latem.

mirka66 - 2012-01-13 21:29
Oj tak, piekne jezioro i cala okolica.
Polecam wszystkim geoblogowiczom.:)))

BPE
BPE - 2012-01-16 08:37
Ocha, jazda ponad chmurami - marzenie......

zula - 2012-01-16 22:47
Bajkowo- nad chmurami i do tego jeszcze na nartach ! ...coś niesamowitego , piękna jest Europa , pozdrawiam

14.05.2020 - 29.05.2020

11.11.2019 - 11.11.2019