Geoblog.pl    BoRa    Podróże    2012 Kamperem po Polsce    Jarosławiec a Ustka

Jarosławiec a Ustka

Polska, Jarosławiec i Ustka

Jarosławiec
stwierdziliśmy, że nigdy w tej miejscowości nie byliśmy.
Mówi się, że Mielno czy Pobierowo to miejsca wypoczynku poznaniaków, a do Jarosławca z Poznania już droga wydaje się zbyt daleka.
Z drugiej strony pomiędzy Jarosławcem a Ustką jest obszar zamknięty, więc miasteczko nie rozwija się aż tak ekspansywnie jak te bliżej zachodniej granicy.
W Jarosławcu jest latarnia morska. I tu trochę śmieszna historia bo po tym jak zobaczyliśmy te w Niechorzu ta w Jarosławcu wydawała się miniaturką. Nawet nie zrobiłam zdjęcia :-(
Następną miejscowością na mapie jest Wicko – miejsce położenia pomiędzy jeziorem a morzem – czyli coś co nas interesuje. I tu rozczarowanie – na mapie jest, ale wstępu, wjazdu brak, ani od Jarosławca, ani od strony Ustki. Zasieki i straż pilnie strzegą tego terytorium. Bez komentarza.

Ustka – decyzja o odwiedzeniu tej miejscowości 15.8 zapadła 2 tygodnie temu, podczas pobytu w Powidzu. Przypadkowo trafiliśmy na koncert Piotra Wypychowskiego. Gość świetnie sobie poczyniał z gitarą śpiewając szanty i nie tylko, a mnie urzekł swobodnym i pełnym humoru zachowaniem.
Powiedział, że następny koncert w Ustce 15.8, no to będąc nad morzem dlaczego by nie skorzystać z okazji ???
Jesteśmy w Ustce już 14.8 wieczorem.
Ustka jest położona bardziej nad rzeką Słupią niż nad morzem, dlatego większość pensjonatów a nawet kempingów położona jest w dużej odległości od morskiej plaży. W Ustce są 3 pola namiotowe na ul. Grunwaldzkiej Słoneczne, ul. Polnej i ul. Grota Roweckiego.
Nasze jest najbliżej zejścia nad morze ale i tak to jest ok 900 m. Tu już wyjście nad morze musi być przemyślane bo powrót jest bądź co bądź czasochłonny, a w Pustkowie było tak bliziutko!

Plusy – fajna promenada na której DJ zapraszają do tańca pod chmurką. To jeszcze nic – W porcie piękny żaglowiec który wypływa w rejsy po morzu (40 minutowe), a wieczorem impreza na pokładzie. Właśnie Gustavo Lima wyśpiewuje brazylijski przebój tego lata Cze Cze Re Cze a tłumek na pokładzie trochę w rytm muzyki, a trochę w rytm kołyszącego się na wysokich dziś falach morskich pokładu podryguje radośnie.
Śmiejemy się, ze tu to trzeba tańczyć, … żeby się rozgrzać bo wiatr od morza jest dziś chłodny.
Fajna metoda, bo wszyscy tańczą.
15.8 święto.Pogoda coraz gorsza, już słońce nas nie budzi a i temperatura coraz niższa. Dzisiaj zaledwie 19 C. to już na plażowanie nie ma szans. Rowerkami jedziemy w kierunku Orzechowa, ale trasy nie na lub jest ale bardzo piaskowa, więc rezygnujemy.
Wracamy do miasta, na pierogi. Pyszne jagodowe ze śmietanką. Zamówione w starej Chacie .

Wieczorem wybieramy się na zapowiedziany koncert. Podczas występów,okazało się że zapowiadany gość specjalny - Piotr Wypychowski nie będzie koncertował!!! Organizatorzy coś namieszali i zaproszony muzyk występował, ale nie jako muzyk. Na pocieszenie gość specjalny został przebrany za Neptuna (impreza, o czym nie wiedzieliśmy, była skierowana do dzieci) i ... można było sobie ...ha, ha.. pstryknąć z nim zdjęcie/

Piotr przyjechał z drugiego końca Polski po to żeby wystąpić ...jako Neptun!

Byliśmy rozczarowani, a i on nie był szczęśliwy z takiego obrotu sprawy.

Ale za to ... jak się dowiedział, że my przyjechaliśmy do Ustki specjalnie na jego koncert, zgodził się zagrać dla nas kilka utworów.
i w ten sposób na polu namiotowym utalentowany Piotr Wypychowski dał recital dla grupki fanów i fanek.

Chcecie posłuchać jak gra? polecam "Najmilsza dziewczyna Ustka"

Piotrze serdecznie dziękuję za ten wyjątkowy recital i Życzę więcej szczęścia w showbiznesie.

sestian
sestian - 2012-08-24 23:35
Mam nadzieję, że Was nie skasował za bilety jak mnie kiedyś jeden Chorwat :) :) ;) A propos tych dziewiętnastu stopni w Ustce to najwyraźniej tu (jak i nad całym Bałtykiem) klimat się nie ociepla. Czy żółtą rurę przy molo przemalowano? Jest ona bowiem nieodłącznym towarzyszem większości zdjęć z molo. Pozdrawiam.

zula - 2012-08-25 16:41
Nie rozumiem BoRa -
piszesz ,że : "Piotr przyjechał z drugiego końca Polski...ale bez gitary ! " a potem : "zgodził się zagrać dla nas kilka utworów" . To miał gitarę czy nie?.
Oczywiście życzę Panu Piotrowi muzycznych sukcesów ! :)

BoRa
BoRa - 2012-08-26 11:36
Zulko!, masz racje, nie jasno to napisałm, ale już poprawiłam.
Bardzo dzięĸuję za dokładne przeczytanie mojego wpisu i zwrócenie uwagi na ten błąd.
Sebastian - recital był od serca - całkiem gratis.
Jeśli chodzi o rurę, to nie zwóciłam uwagi. Albo pomalowali, albo było tak ciemno, że nie rzucała się w oczy.

zula - 2012-08-26 12:48
Posłuchałam śpiewu ...podoba mi się :)

marianka - 2012-08-27 11:14
Szkoda, że nie ma zdjęć z Jarosławca;)

14.05.2020 - 29.05.2020

11.11.2019 - 11.11.2019