Geoblog.pl    BoRa    Podróże    Chorwacja -planowanie. Rady mile widziane!    propozycje mile widziane - co zobaczyć? gdzie jechać?

propozycje mile widziane - co zobaczyć? gdzie jechać?

Polska, wstęp

Wreszcie nadchodzi czas na nasz urlop. Planujemy późnym wrześniem wybrać się w kierunku słońca.
Wybór padł na Chorwację.
Podobnież będzie tam jeszcze słońce i ciepło. (zobaczymy he,he)
Jedziemy kamperem więc namiary na fajne kempingi z uroczymi widoczkami mile widziane
Nie lubimy tłumów wolimy ciszę i spokój.
Cel nr jeden to odpoczynek, ale przy okazji zobaczyć coś , najchętniej coś co długo zapada w pamięci.
Dzieci nie zabieramy wiec nie interesuje nas infrastruktura dla dzieci typu zjeżdzalnie czy place zabaw. (no chyba żeby wiedzieć i je unikać).
Zdaję sobie sprawę że Chorwacja jest piękna i wszystkiego nie zobaczymy. Tym bardziej proszę o rady i fajne linki.
z góry dzięuję
BoRa

PS właśnie się dowiedziałam że silny nie lubiany przez turystów wiatr w Chorwacji nazywa się bora :-( . Obyśmy sie nie spotkali.
Mój nick raczej kojarzył mi się z pięknymi wyspami bora bora i oby tak zostało.

zula - 2012-09-04 21:32
Polecam blog : http://mikasz.geoblog.pl/podroze
a osobiście radzę : TROGIR
Wrzesień to przepiękna pora - tam będzie bardzo goraco !

ciesielka
ciesielka - 2012-09-04 21:34
Ja w październiku wybieram sie w region Slawoni. Jest to co prawda daleko od moża ale spokój gwarantowany.

mikasz - 2012-09-04 22:24
Zula, jesteśmy zaszczyceni - dzięki!

mirka66 - 2012-09-05 06:56
Ja bylam we wrzesniu w Chorwacji.Potwierdzam-jest cieplo i strasznie wieje( szczegolnie nad morzem ).Zapraszam do siebie na " Piekno Chorwacji,uroki Czarnogory,spokoj w Bosni i.......szok w Albanii " ( z opisem i zdjeciami ).

marianka - 2012-09-05 11:05
Ja dołączam się do głosu p. Zuli - Trogir jest piękny, choć mnie oczarował także i gwar Splitu;)

A jeśli jeszcze wybieracie się dalej na południe, do Czarnogóry, to polecam Kotor i Stary Bar. I koniecznie 'slow food' w Starym Barze;)

A jak wszyscy się tak reklamują, to ja też proponuję moją zeszłoroczną trasę właśnie zachodnim wybrzeżem Chorwacji i Czarnogóry: http://marianka.geoblog.pl/podroz/16689/zachodnie-balkany

A na koniec - Bora, rewelacyjnych wakacji!!

mikasz - 2012-09-05 21:01
A ja mam z Kotoru również negatywne wspomnienia. Było to jedyne miejsce w Czarnogórze, gdzie próbowano nas wykiwać na każdym kroku: a to wciskając jakieś kremy po mega okazyjnej cenie, a to naliczając cenę za 4 godziny parkingu mimo że staliśmy niecałe 3, czy wreszcie nagła zmiana cennika lodów w momencie gdy nasze dzieci wykonywały już pierwsze lizy. Ale miasto i okolica super - polecam :)

mikasz - 2012-09-05 21:04
O kurcze - powyższy komentarz miał być trochę dalej :))))

BoRa - 2012-09-05 21:54
Serdecznie wszystkim dziękuję za bardzo przydatne rady. Niespodziewałam się aż tak dużego odzewu!
Mikasz - szczególnie dziękuję za cenną radę dot. oszukiwania. Sebastian też opisywał jak to go w Chorwacji próbowali oszukać, ale takich rad nigdy za wiele.

zula - 2012-09-14 22:19
BoRa - podaję informację:
Jest w podróży Rybaka dużo innych miejscowości lecz wynotowałam najpiękniejszą wg autora, pozdrawiam

BoRa - 2012-09-14 23:18
Zula!
Jesteś niesamowita! Dziękuję bardzo, bardzo.

14.05.2020 - 29.05.2020

11.11.2019 - 11.11.2019