Geoblog.pl    BoRa    Podróże    2012 Chorwacja - wodospady Plitvickie kontra Krka, Riwiera Makarska, piękna wyspa Hvar, kempingi    Kemping Solaris w pobliżu Szybenika. Dobre miejsce wypadowe do zwiedzania wodospadów na rzece Krka

Chorwacja
Chorwacja, Szybenik

Miasto Szybenik podziwiamy z okien samochodu. Odwiedzamy Lidl gdzie ceny całkiem znośne choć do polskich im daleko. Najbardziej ucieszyło nas że jest tu również nasz ulubiony w Polsce trójkątny chlebek razowy z ziarnami 9,9 kun.

Kemping Solaris – a właściwie kompleks hotelowo- kempingowy to bardzo rozlegly teren (miateczko) z marketem, kilkoma knajpami i wioską Dalmatyńską. Spa - wellnes, knajpa w statku pirackim, kawiarnia we wodzie, kompleks basenów czyli dla każdego coś miłego.

Co najważniejsze cena za pobyt niższa niż w Zaton, a od jutra zaczyna się tańszy sezon i będzie jeszcze taniej.

Pobyt umilają nam baraszkujące wiewiórki. Chciałam uchwycić je w kadrze, ale zwinne i szybkie nie dały się sfotografować.

Jesteśmy blisko Narodowego Parku wodospadów Krka więc jutro w planach mamy zwiedzanko. Ciekawe czy wodospady Krka zachwycą nas tak jak Plitvickie Jeziora?

zula - 2012-10-28 17:11
BoRa - dzięki za pozdrowienia !
zdjęcie wspaniałe ...a gdy piszesz jeszcze ,że nogi w wodzie a w ustach kawa to sama rozkosz wakacyjna !!!

danach
danach - 2012-10-30 21:07
ależ tu pięknie i jak spokojnie a jeszcze z kawą , mniam , mniam :)

14.05.2020 - 29.05.2020

11.11.2019 - 11.11.2019