Geoblog.pl    BoRa    Podróże    2013 Kamperem po Polsce    Z Iłowca do Rudnicy i z Rudnicy do Ostrowca

Z Iłowca do Rudnicy i z Rudnicy do Ostrowca

Polska, Ostrowiec

Pierwszego dnia spłynęliśmy z Iłowca do Rudnicy. Tu rzeczka jest płyciutka. Wiele razy trzeba było wyskakiwać i przepychać kajak. Mieliśmy kilka przeszkód do pokonania, ale nie było to zbyt trudne, bo woda sięgała nam zaledwie po kolana.

Drugi etap - z Rudnicy do Ostrowca, rzeka już trochę szersza i głębsza, choć często też były mielizny, ale już łatwiej było z nich wypłynąć. Widoki jeszcze ciekawsze, dużo zwalonych drzew.

Ogólnie, rzeka do super łatwych nie należy, bo przeszkód ma wiele i kręta jest, więc trochę nas wymęczyła, ale w pozytywnym znaczeniu.
Polecam wszystkim, którzy zaczynają przygodę z kajakami i chcieliby potrenować, przed większymi wyzwaniami,
bo tu można nabrać wprawy a o wywrotkę trudno. Niestety nie mogę napisać, że to nie możliwe, bo co niektórzy takową zaliczyli. No, ale przy wsiadaniu trzeba zachować ostrożność, bo kajak jest jednak chybotliwy!

I jeszcze o Rudnicy - jest tu Park Linowy - podobnież najlepszy w Polsce. Ma 5 tras, które zalicza się po kolei.
Fanką takiego sportu nie jestem, toż więcej nic nie napiszę. :-)

danach
danach - 2013-07-24 11:28
może jeszcze spróbuję "pokajakować " tego lata bo Twoja relacja zachęca

zula - 2013-07-24 15:23
:)))...bym się "wykopyrtnęła" już na wstępie a ...jak już bym wsiadła to dźwigiem by nie dali rady ruszyć abym znalazła się ponownie na ziemi ! Ot i rzeczywistość z humorem .

BoRa
BoRa - 2013-07-24 23:14
:-)

marianka - 2013-07-30 00:42
Z dwojga 'złego' wybieram park linowy:D

BoRa
BoRa - 2013-08-02 19:02
Och Marianko, powinnaś kierować się zasadą pierwsze śliwki robaczywki i ruszyć na podbój kajakowych przygód.
Zapewniam, że to pokochasz.
Tylko uważaj proszę, jak wsiadasz, bo przecież wiesz, że to jest chybotliwe ustrojstwo.
Jak to Zula określiła :-) można sie wykopyrtnąć, a wtedy fajnie nie jest.

irena2005n
irena2005n - 2013-08-03 20:02
urokliwa okolica....

mamaMa
mamaMa - 2013-09-05 06:55
A takie powalone drzewa to nie przeszkoda? Te wodorosty w otchłani potoku...chyba rzeczywiście na liny!

14.05.2020 - 29.05.2020

11.11.2019 - 11.11.2019