Geoblog.pl    BoRa    Podróże    2013 Berlin i Wittstock - czyli weekend w Niemczech    Spacerując ulicami Berlina

Spacerując ulicami Berlina

Niemcy
Niemcy, Berlin

Kolejnym celem naszego zwiedzania jest Muzeum Pergamońskie (Pergamonmuseum) –które w raz z innymi muzeami współtworzy tzw. Wyspę Muzeów (Museumsinsel) wpisaną na listę UNESCO.

Zanim tam jednak dojdziemy spacerujemy po ulicach Berlina.

Pierwszym przystankiem, tuż za Reichstagiem, jest miejsce przebiegu Muru Berlińskiego. Teraz informuje o tym tablica, co więcej trasę zaznaczono w ulicy inną kostką brukową więc łatwo tę linię wypatrzyć.
ciekawostki o murze berlińskim
link

Dalej Sprewa, po której pomimo późnojesiennej pogody kursuje wiele promów turystycznych.

Dochodzimy do Wyspy, na której stojące monumentalne budynki kryją największe arcydzieła światowe.
wyspa muzeów
link
Okazuje się, że Pergamon jest zamknięty, przed budynkiem remont do 2015 roku i żadnej informacji jak się dostać do muzeum. To chyba nie jest możliwe, żeby zamknięto tak wspaniałe muzeum z powodu remontu???
Dochodzimy do wniosku, że trzeba zaatakować budynek z drugiej strony - dobra myśl, bo właśnie dostrzegamy informację, że tam przeniesiono wejście.
Jednakże, zanim obeszliśmy te olbrzymie muzea, trafiliśmy do okazałej z zewnątrz katedry Berliner Dom, a tym w następnym wpisie.

o katedrze berlińskiej Berliner Dom

danach
danach - 2013-11-21 21:07
nawet fajną pogodę trafiłaś, a kamperek cudaczny jakiś oldboy ale jeździ a to najważniejsze :)

pamar
pamar - 2013-11-22 12:56
Super opisy. Ja właśnie czytam przewodnik, ale nie jest zbyt satysfakcjonujący, ponieważ nie jest tegoroczny i nie zawiera informacji przydatnych dla Polaków. Bardzo mnie ucieszyłaś, pisząc, że w Reichstagu jest polski przewodnik audio. A mam pytanie? Widzieliście może Nefretete? A jeśli tak to gdzie? Bo z różnymi informacjami się spotkałam, a wiadomo, że najlepiej z pierwszej ręki :)

marianka - 2013-11-22 13:21
A mi, dzięki Tobie, marzy się ten Berlin bardziej i bardziej!

zula - 2013-11-22 23:24
Prawda i ja marzę ...choć wiem ,że należy realizować!
Wyjazd wspniały to widać na zdjęciach , dzięki BoRa ,że zachęcach do wyjazdu .

mamaMa
mamaMa - 2013-11-24 13:39
panmar - Nefretete znajduje sie w Nowym Muzeum (Neues Museum).
A Wyspa Muzeów jest świetna, tylko że trzeba mieć na nią czas i sobie po kawałku odkrajać, sycić nią i delektować. Skarb do ponownego odkrywania:-)

zuzkakom
zuzkakom - 2013-12-05 12:27
To mi się właśnie w Berlinie podoba najbardziej - że można sobie spacerować od jednego zabytku do drugiego,napawać klimatem :) Zachęcasz do ponownej wizyty, zdecydowanie!

mirka66 - 2013-12-08 20:15
Bardzo interesujace miejsca.Fajnie,ze tam bylas.

BoRa
BoRa - 2013-12-14 19:16
Pamar, narobiłeś ni ochoty na obejrzenie Nefretete, nie wiedziałam że jest w Berlinie. Następnym razem ją odwiedzę.

14.05.2020 - 29.05.2020

11.11.2019 - 11.11.2019