Geoblog.pl    BoRa    Podróże    2018 kamperem po Polsce i dalej    Ski Areal Kouty nad Desnou
2018

Ski Areal Kouty nad Desnou

Czechy
Czechy, Kouty nad Desnou

Pierwszy wyjazd w 2018 (wypad sylwestrowo-noworoczny wliczam na listę 2017) oczywiście musi być narciarski.
Jak wiecie kocham narty i śmiganko po ośnieżonych górach to moja największa pasja.

Jedziemy do nieznanego nam ośrodka narciarskiego Kouty w Jesionikach.
Kompleks narciarski reklamuje się posiadaniem najdłuższego stoku na Morawach,a nawet w całej Republice Czeskiej, Trasa wynosi 3050 m
Długość wszystkich tras (trzech:-)) wynosi11,5 km.
Rzeczywiście trasy są ciekawe, bardzo ostre. Nawet niebieska, która prowadzi od szczytu krzesełek w połowie staje się trasą bardzo wymagającą.
Zapewne początkujący nie będą szczęśliwi ucząc się w tym ośrodku, ale już średnio-zaawansowani znajdą coś dla siebie.
Dla zaawansowanych ten ośrodek jest idealny.

Podczas naszego trzydniowego pobytu na stromej trasie niebieskiej odbywały się zawody - slalom dziecięcy.
Przy czym "dziecięcy" można było poznać po wzroście i budowie ciała uczestników, bo umiejętnościami i rozwijanymi prędkościami to te dzieciaczki dorównują już profesjonalistom.
Miło było popatrzeć jak rośnie następna kadra olimpijska.

Weekend szybko się kończy i pora wracać do domu. Zastanawiamy się czy to już dla nas zamknięcie sezony narciarskiego, czy może uda się jeszcze gdzieś wyskoczyć??? Fajnie by było.

mamaMa
mamaMa - 2018-02-20 12:02
Wiemy, wiemy o Twojej wielkiej snieznej pasji i podejrzewam, ze na tym sezon sie nie skonczy...Szkoda by bylo:-)

zula - 2018-02-20 16:30
Dobrze,że Wasze narciarskie pasje pozwalają na wypoczynek.
Życzę aby kolejny wyjazd był jeszcze w ...marcu 2018! :)

BPE
BPE - 2018-02-21 11:02
my też kochamy zime i narty....szkoda, ale w tym roku udało się nam być na nich tylko 2 razy ....... ale czasem się po prostu nie da

14.05.2020 - 29.05.2020

11.11.2019 - 11.11.2019