Geoblog.pl    BoRa    Podróże    2011 Grzybobranie Smolarnia k/Trzcianki    Grzybobranie a właściwie łażenie po lesie

Grzybobranie a właściwie łażenie po lesie

Polska, Smolarnia

Wczesnym rankiem miałam okazję zobaczyć wspaniały widok. żałuję że nie zrobiłam zdjęcia, ale widok podziwiany był z pozycji leżącej w łóżku a aparat daleko. Zresztą i tak nie oddał by tego co widziałam. Spróbuję może uda się opisać. Jezioro słabo oświetlała poświata mającego zamiar wschodzić słońca, więc widoczne były tylko zarysy sylwetki wędkarza, który nieruchomo stał nad brzegiem jeziora. Natomiast jego stercząca wędka ginęła w unoszących się nad jeziorem i szybko przesuwających się oparach. Widok bardzo tajemniczy a jezioro raczej przypominało parujące wody termalne, a nie zimną otchłań.
Wracając do tematu :godzina 7:30 wyruszamy do lasu. Jesteśmy w lesie pierwsi - niestety nie było do czego się tak spieszyć. Grzybów jak na lekarstwo. Nałaziliśmy się sporo i nóżki bolały.W sumie nazbieraliśmy po pół koszyka każdy. Na 4 obiady starczyło. Zbiór na zdjęciu.

zula - 2011-09-21 16:45
Jakie piękne grzyby - a największy w Twojej dłoni to okaz - podziwiam bo nie znam się na grzybach , ...poznaję jedynie kurki na rynku !. pozdrawiam

BoRa
BoRa - 2011-09-22 21:37
Zula, to nie jest aż takie trudno. Polecam stronę www.grzyby.pl. tam znajdziesz atlas jadalnych i aktualny raport wysypu grzybów. Mieszkając w Twoich stronach to aż żal nie wybrać się na grzybobranie.

ciekawy
ciekawy - 2011-10-10 22:39
Cuda nie grzyby! Dziękuję za komentarz i rewanżuje się oceną. :)

14.05.2020 - 29.05.2020

11.11.2019 - 11.11.2019