Geoblog.pl    BoRa    Podróże    2012 Chorwacja - wodospady Plitvickie kontra Krka, Riwiera Makarska, piękna wyspa Hvar, kempingi    Kemping Viter w Zaostrog

Kemping Viter w Zaostrog

Chorwacja
Chorwacja, Zaostrog

Uroczy mały kemping Viter w Zaostrog z wielkim dębem pośrodku. Ustawiamy się z widokiem na morze. Plaża żwirkowa dość wąska znajduje się po drugiej stronie ulicy (właściwie to dzieli nas tylko aleja ciągnąca się wzdłuż kilku miejscowości – idealna do spacerowania i jeżdżenia na rowerze). Z kempingu widać wieżę kościoła, z którego dzwonnicy co pół godziny odzywa się dzwon. Lubię taką małomiasteczkową atmosferę.
Za nami wznoszą się bardzo wysokie góry Biokovo. Stąd rozpoczynają się ścieżki trekingowe. Można wybrać się i zdobyć drugi co do wysokości chorwacki szczyt Svati Jure. (lub jak kto woli poprostu tam wjechać samochodem).

Woda w morzu krystaliczna, błękitna po prostu bajeczna.
Bardzo mi się tu podoba jednak pogoda nie sprzyja plażowaniu więc po kąpieli w morzu opuszczamy Zaostrog i ruszamy dalej w poszukiwaniu słońca.

danach
danach - 2012-10-30 21:22
zaskoczona jestem,że pogoda Ci nie zawsze dopisywała, byłam w tym czasie po drugiej stronie Włoch i cały czas było słonecznie i ciepło, ale widocznie tak bywa :)

BoRa
BoRa - 2012-10-30 22:29
No tak, a ja się zastanawiałam, gdzie jest słońce?
Teraz się wydało, było na Sardyni. he,he
a tak na poważnie, to pogoda w sumie nam dopisała, tylko woda w morzu już nie była taka cudnie ciepła. Nie dało się siedzieć super długo.

14.05.2020 - 29.05.2020

11.11.2019 - 11.11.2019