Geoblog.pl    BoRa    Podróże    2012 Chorwacja - wodospady Plitvickie kontra Krka, Riwiera Makarska, piękna wyspa Hvar, kempingi    kemping Grebisce - tu jest pięknie!!!

kemping Grebisce - tu jest pięknie!!!

Chorwacja
Chorwacja, Jelsa

Kemping Grebisce oddalony od Jelsy ok 7 km drogą a, 2 km piechotą. Zlokalizowany jest po dwóch stronach drogi asfaltowej (jedynej drogi wzdłuż wyspy). Część na wzgórzu z ustawionymi do wynajęcia przyczepami i recepcją jest zalesiona,co w głównym sezonie na pewno jest ważne i część poniżej drogi, pomiędzy dwoma urokliwymi zatoczkami, niestety bez szansy na zacienienie.
Jest późny wrzesień, upałów już nie ma, więc możemy skorzystać z luksusu i ustawić kamperka z widokiem na morze w części przybrzeżnej.
Przy recepcji był zasięg wi-fi, więc wieczorami spacerowaliśmy na wzgórze, żeby pobuszować w necie. Rano w recepcji była możliwość zaopatrzenia się w pieczywo i drobne artykuły żywnościowe.

Poranne moje zmartwienie spowodowane było koniecznością wyboru gdzie mam się udać na plażę. A było co myśleć, bo do wyboru miałam dwie urocze zatoczki. Obie z łagodnym zejściem do wody i długą płycizną. Temperatura wody wyraźnie wyższa niż gdziekolwiek wcześniej (pewnie z powodu płytkiego zejścia i położenia w zatoczce). Kolor wody i przezroczystość zachwycające. Ilość rybek i innych żyjątek zachwyciła mnie do tego stopnia, że zdecydowałam (odważyłam) się wypróbować zabrany sprzęt do nurkowania. Maska, rurka płetwy poszły w ruch, a że było co podziwiać zapomniałam o strachu i w ten sposób chyba nauczyłam się pływać z maską i rurką (o nurkowaniu jeszcze nie ma tu mowy).
Resztę widać na zdjęciach.

PS poranne wybory rozstrzygnęłam, zmieniając kilkakrotnie lokalizację mojego plażowania> Zatoczki są bardzo blisko więc byłam tu i tu.

BPE
BPE - 2012-10-28 18:48
ach - ten kolor wody.......

mirka66 - 2012-10-28 21:14
Piekne widoki.:)))

zula - 2012-10-28 21:29
Góry i zieleń , słońce i morze - wszystko jest na zdjęciach - śliczne miejsce !

marianka - 2012-10-29 12:53
Nie moge sobie darowac, ze ominelismy wyspy, a zwlaszcza Hvar i Korcule. Co za kolor wody!!

BoRa
BoRa - 2012-10-29 21:55
Jeszcze nie umieściłam wpisów, ale to jest moje ulubione miejsce. Bardzo chcę tam jeszcze kiedyś wrócić.

danach
danach - 2012-10-30 21:26
czy to właśnie na tej wyspie lawendowej ten camping? bo pięknie tu :)

BoRa
BoRa - 2013-01-04 21:34
Tak Danusiu, ten kemping jest na wyspie lawendowej, na wyspie Hvar.
Jest tam tak pięknie, że chciało by się tam wracać natychmiast.

przebisniegi
przebisniegi - 2013-01-22 23:02
Nie ma co - tam naprawdę jest pięknie!! ;)

14.05.2020 - 29.05.2020

11.11.2019 - 11.11.2019