Geoblog.pl    BoRa    Podróże    2012 Chorwacja - wodospady Plitvickie kontra Krka, Riwiera Makarska, piękna wyspa Hvar, kempingi    Amfiteatr i wielki zawód

Amfiteatr i wielki zawód

Chorwacja
Chorwacja, Pula

Zjeżdżamy z szybkiej drogi, naddajemy kilometrów tylko po to żeby odwiedzić Pulę. Miasto na Istrii słynące z dobrze zachowanego koloseum.
Jedziemy przekonać się jak to wygląda.
Wjeżdżamy do brudnego zaniedbanego miasta. Jakże inne od niedawno odwiedzanego Trogiru, Zadaru czy Splitu!
Błądzimy w wąskich uliczkach nie mogąc dojechać do koloseum (lub choćby parkingu przy koloseum). Brak informacji dla turystów.
Wreszcie parkujemy w jednej z wąskich uliczek i próbujemy dalej szukać na piechotę. Mieszkańcy bezbłędnie kierują nas do celu.

Rzymski amfiteatr zwany też Forum lub koloseum wybudowany w początkach naszej ery nie zrobił na nas wrażenia!. A właściwie zrobił, ale pod wrażeniem byliśmy otoczenia tego wyśmienitego zabytku. Stare zaniedbane sterczące kamienice widoczne przez łuki forum wprawiły nas w zakłopotanie.

Trzeba było odwiedzić Pulę jako pierwszą w Chorwacji to pewnie by się spodobało.

Na koniec kilka zdjęć, które o dziwo wypadły dużo lepiej niż widok w rzeczywistości.

marianka - 2012-10-29 12:54
Czemu zawod?

danach
danach - 2012-10-30 21:30
i tak wygląda całkiem nieźle

14.05.2020 - 29.05.2020

11.11.2019 - 11.11.2019