Geoblog.pl    BoRa    Podróże    2013/2014 Słowacja Jasna Chopok 2024 m.npm Narciarsko-jaskiniowo-termalne szaleństwa    Ceny i zniżki na stoku

Ceny i zniżki na stoku

Słowacja
Słowacja, Demanowa

Nasz apartament w miejscowości Demanova, u wylotu doliny Demianowskiej całkiem fajny więc wszystko układa się po naszej myśli.

Dzień pierwszy – niedziela 29.12.2013.
Zostawiamy auto na bezpłatnym parkingu w Lucky i udajemy się do kas. Karnet 6 dniowy kosztuje 198 E, ale my dostajemy zniżkę, ponieważ z naszego apartamentu za pobyt 6 dniowy otrzymaliśmy Kartę uprawniającą do zniżek Liptov Card. Płacimy 170 E za 6 dni.
28 Euro to znacząca zniżka, nieprawdaż?

Co więcej, przy zakupie 6 dniowego skipassu otrzymaliśmy drugą kartę GoPass, na której już za zakup karnetu nabito nam punkty (1 E=1 punkt), które możemy wykorzystać na kolejne zniżki np. w kilku restauracjach na stoku, w basenach termalnych Tatralandii i w serwisie, z którego skorzystałam. Za pełny serwis nart zapłaciłam bagatela 4 Euro i 150 punktów GoPass - to naprawdę korzystna oferta.

Trzeba tylko pamiętać tę kartę zalogować na stronach GoPass,

Karta chipowa GoPass działa jak karnet – ale to już inna bajka – zainteresowanych odsyłam na strony GoPass.

Karnet narciarski obejmuje oprócz wyciągów na wszystkich trasach ośrodka Jasna również wyciągi w innych ośrodki Tatr Wysokich (Tatrzańska Łomnica, Srbskie Pleso, Stary Smokoviec).
Pomimo wielkiej ochoty na powspominanie naszych pierwszych szusów na nartach, a było to właśnie w słowackich ośrodkach, a przede wszystkim odświeżenia zapierającego dech w piersiach widoku z punktu widokowego na szczycie Łomnicy (pamiętam choć minęło już tyle lat) nie wybraliśmy się do żadnego z tych ośrodków. Warunki śniegowe i ilość otwartych tras nie zachęcały do wyprawy w te strony. Na Łomnicy wg doniesień tylko 6 km tras była czynna, a dla porównania na Chopoku mamy 36 km do dyspozycji.

c.d. w następnym wpisie

zula - 2014-01-13 00:14
Dla wielbicieli białego szaleństwa opisałaś na 5 z wielkim plusem! BRAWO

zula - 2014-01-15 21:55
...i znowu niespodzianka fotograficzna!
pytasz co to na niebie? może śnieżny tajfun ,który ucieszy wielbicieli białego szaleństwa!.
Mnie zaintrygowały gondole prosto z Grand Hotelu. Mam rozumieć ,że prosto z pokoju hotelowego na szczyt góry?... mili państwo luksusy!

BoRa
BoRa - 2014-01-15 22:28
Oj Zula aż takich luksusów to tam nie ma, toż to Słowacja a nie Szwajcaria czy Dubaj.
Gondolka, choć nie z pokoju ale przy samym hotelu jest oczywiście wielką wygodą.

mamaMa
mamaMa - 2014-01-18 18:56
Sniegu niby brak, ale narciarzy w brod!

14.05.2020 - 29.05.2020

11.11.2019 - 11.11.2019