Geoblog.pl    BoRa    Podróże    2016 Korsyka kamperem    Cap Corse, żaden kemping nie przypadł mi do gustu
2016

Cap Corse, żaden kemping nie przypadł mi do gustu

Francja
Francja, Powrót przez Cap Corse do Basti

Wakacje się kończą, postanawiamy zrezygnować z podróży na południe wyspy.
Tym samym moja lista Corse must see nie zostanie tym razem zrealizowana. Nie szkodzi. Korsyka jest tak piękna, że wszyscy jednogłośnie chcemy tu jeszcze wrócić.

Tym czasem opuszczamy Porto i wąską, krętą drogą jedziemy wzdłuż wybrzeża w kierunku północnym.
W miasteczku Nonza słynącym z plaży zielonymi kamykami niestety nie udaje się nam zatrzymać. Brak wolnych miejsc parkingowych! Czasami kamperki nie mają łatwo.

Dalsza droga zaczyna mi się dłużyć. Nie mogę robić zdjęć, bo siedzę od strony ściany skał i nie dokładnie widzę te cudowne zatoczki i klify.Zdecydowanie następnym razem muszę przemyśleć strategię kierunku podróżowania.

Na Cap Corse odwiedzamy kilka kempingów, ale to nie są moje wymarzone miejsca wypoczynku.

w końcu dojeżdżamy do znanej już nam Bastii, lokujemy się na kempingu San Damiano gdzie spędzamy ostatnie dni pobytu na Korsyce.

mamaMa
mamaMa - 2017-04-23 18:42
Na zdjeciach jest tak pieknie, ze az trudno sobie jakikolwiek halas wyobrazic;-)

mirka66 - 2017-04-23 20:45
Najgorsze campingi sa w .... Maroku.Podczas naszej 3 tygodniowej wyprawy po tym kraju spotkalismy tylko 1 Camping.Toalety wolajace o pomste do nieba.No i te nocne dyskoteki z arabska muzyka.Nie zapomne go tak dlugo jak zyje. :)))

pamar
pamar - 2017-05-12 18:54
Ściana skalna podczas gdy z drugiej strony są zatoki i klify, to rzeczywiście musiało "boleć" :)

14.05.2020 - 29.05.2020

11.11.2019 - 11.11.2019